Jak postupovat při žádosti o dotaci

Dotace na zateplení rodinného domu 2009. Projekt zelená úsporám. 

Projekt Zelená úsporám je startující program Ministerstva životního prostředí pro získání dotace na zateplení rodinného domu 2009 až roku 2012. Potřebujete investovat do zateplení rodinného domu, ale nemáte potřebné finance? Dotační program Zelená úsporám Vám část těchto financí pomůže získat.

 

Je pro Vás dotace na zateplení rodinného domu přístupná? Máte nárok na dotaci Zelená úsporám?

 

V rámci těchto stránek se dozvíte zdali máte nárok na dotaci Zelená úsporám a jestli máte šanci na získání dotace na zateplení rodinného domu.

 

Jak žádat o dotaci na zateplení rodinného domu

Zelená úsporám je dotační program na zateplení rodinného domu a bytu. Jak ale postupovat při žádosti o dotaci? Poradíme Vám.


Máte nárok na dotaci na zateplení rodinného domu?

Sepsali jsme pro Vás hlavní požadavky na získání dotace na zateplení rodinného domu či bytu v kategorii Zelená úsporám. Ověřte si tedy na našich stránkách nebo přímo na www.zelenausporam.cz, máte-li nárok na dotaci i Vy. Pokud ano, můžeme pokračovat dál.

 

Navštivte stavební úřad a zeptejte se zdali máte nárok na získání dotace na zateplení rodinného domu

Ověřte si na stavebním úřadě, který je dokonale seznámen s projektem Zelená úsporám, jestli budete potřebovat na zateplovací úpravy stavební povolení, stačí-li ohlášení stavby nebo zda-li nepotřebujete vůbec nic. Stavební úřady vždy posuzují případy jednotlivě.

 

Vytvoření projektu pro zateplení domu

Pokud Vám na stavebním úřadě řeknou, že povolení nepotřebujete, papírování nekončí. K žádosti o dotaci na zeteplení domu je třeba doložit potřebné výpočty projektanta či energetického auditora.

 

Výběr firem provádějících zateplovací úpravy – SOD

Chcete vyměnit plastová okna? Pro výměnu plastových oken již nemusíte hledat vhodnou firmu. Otherm s.r.o., výrobce plastových oken, je na seznamu odborných dodavatelů schválených MŽP.  Pro všechny ostatní zateplovací úpravy si musíte vybrat firmy ze SOD, který najdete na www.zelenausporam.cz
Na webu programu najdete i seznam výrobků, se kterými můžete dosáhnout na dotaci. (SVT – seznam výrobků a technologií). K žádosti přidáte předběžnou kalkulaci od vybrané firmy či výrobce.

 

Formulář žádosti pro dotace na zateplení rodinného domu či bytu

Vyplňte formulář s krycím listem. Celkem existují 3 typy žádostí na zateplení, pro jednotlivé okruhy žádosti. Úspora energie na vytápění, nová výstavba v pasivním energetickém standardu, využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody. Pokud žádáte ve více oblastech, musíte vyplnit více žádostí.

 

Formuláře si můžete stáhnout zde:
Formuláře žádosti o dotaci programu „Zelená úsporám“ pro fyzické osoby
Formuláře žádosti o dotaci programu „Zelená úsporám“ pro právnické osoby – bytová družstva


Formulář zvládnete vyplnit sami, s vyplněním krycího listu Vám pomůže dodavatel, projektant či energetický auditor.

 

Odevzdejte vyplněné žádosti o dotaci na zateplení domu

Vyplněné žádosti o dotaci osobně zaneste na některou z poboček fondu nebo do banky. (Výběr bank právě probíhá.) Pro veřejnost je na pobočkách fondu otevřeno každé úterý a středu od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 17:00. Jindy po předchozí domluvě.

 

 • Jihočeský kraj - Mánesova 3a, 371 03 České Budějovice
 • Jihomoravský kraj - Šumavská 31, 612 54 Brno
 • Karlovarský kraj - Majakovského 707/29, 360 05 Karlovy Vary
 • Královéhradecký kraj - Československé armády 383, 500 01 Hradec Králové
 • Liberecký kraj - Nám. Dr. E. Beneše 26, 460 01 Liberec 3
 • Moravskoslezský kraj - Českobratrská 7, 702 00 Ostrava 2
 • Olomoucký kraj - Wellnerova 7, 779 00 Olomouc
 • Pardubický kraj - Pernerova 168 (budova Chemingu), 530 02 Pardubice
 • Plzeňský kraj - Kopeckého sady 11, 306 32 Plzeň
 • Praha - Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4
 • Středočeský kraj - Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4
 • Ústí nad Labem - Stroupežnického 7, 400 01 Ústí nad Labem
 • Kraj Vysočina - Havlíčkova 111, 586 02 Jihlava
 • Zlínský kraj - J. A. Bati 5520 (budova č. 22), 760 01 Zlín

Pracovník fondu nebo banky Vaši žádost zkontroluje. Ověří Vaši totožnost podle občanského průkazu.  Kontroluje formulář i přílohy. Dále si prověří, jestli se Vámi vybraná firma/ produkty nachází na seznamu fondu. Vydá Vám potvrzení, že Vaši žádost o dotaci převzal.

 

Čekání na souhlas

Do 60 dnů od podání žádosti Vám přijde poštou vyrozumění o rozhodnutí o nároku na dotaci. Může mít různou platnost. Dotace na zateplení je na 18 měsíců, na ekologické vytápění 6 měsíců na pasivní domy 24 měsíců.

 

Hurá do zateplení rodinného domu nebo bytu!

Nyní nastal čas pustit se do realizace plánovaných zateplovacích úprav.  Nezapomeňte si schovávat všechny faktury a  doklady o zaplacení zateplovacích úprav. Zkontrolujte si na webu, zda účtenka obsahuje všechny potřebné náležitosti.

 

Provedli jste zateplení rodinného domu či bytu y myslíte že je hotovo?

Pokud již jsou Vaše zateplovací úpravy hotové, vezměte všechny faktury a doklady o zaplacení a hurá do fondu/banky. Pokud jste stavěli/ zateplovali na základě ohlášení nebo stavebního povolení vezměte sebou i oznámení o užívání stavby nebo protokol o uvedení zařízené do trvalého provozu.

 

Peníze…

Pokud jsou Vámi donesené dokumenty v pořádku, pracovník fondu Vám nabídne k podpisu smlouvu a do 30ti dnů dostanete peníze na účet.

 

 

 

 

18. 10. Lukáš

Zítra: Michaela


http://www.othermholesovice.cz/index.php?nid=8162&lid=CZ&oid=1544622

Návštěvnost stránek

052909
paticka[3].jpg