Kování

Okenní kování Siegenia – AUBI TITAN AF
 
Plastové výplně OTHERM ® jsou osazeny německým celoobvodovým kováním Siegenia – AUBI TITAN AF vyznačující se špičkovým zpracováním. Svým vzhledem a funkčností splňuje ty nejvyšší standardy 21. století. Mezi jeho přednosti patří zejména zvýšená odolnost proti násilné manipulaci a mnoho nadstandardních prvků, spolu se zajištěním dokonalého přítlaku křídla okna k rámu po celém obvodu, čímž umožňuje dosáhnout požadovaných vynikajících izolačních vlastností okna.
 
Ve standardu u nás najdete:
- dva bezpečnostní kameny
- mikroventilace
- nové uzavírací kameny z plně odolného kompozitního materiálu
- konstantní výška kliky – viz tabulka dále


Základní parametry dodávaného kování:

- ložiskové rolničkové čepy umožňují trvalou lehkost chodu kování Jsou založeny na principu odvalování. Při zavírání okna se odvaluje ložiskový čep do kamene a tím dochází k minimálnímu opotřebení čepu a především manipulace s okny je několikanásobně snazší z hlediska námahy
- bezpečností prvek proti vypáčení křídla
- pojistka proti chybné manipulaci
- průvanová pojistka při vyklopení křídla
- zvedač křídla - zatímco dosud při delším zatížení muselo být křídlo při zavírání nadzvednuto, je toto přizvednutí provedeno zvedačem křídla automaticky. Při zavírání je zvedač veden opěrným dílem na rámu a zaručuje tak dlouhou životnost bez opotřebení.
- designově atraktivní klička od renomované firmy HOPPE s lehkým chodem


Nový design uzavíracích elementů:

Protiplech z oceli a plastu
Bezpečnostní rámové díly z oceli a plastu jsou vysoké pouze 8mm!
Spojení vysoké pevnosti a designu
Snadnější komfortní ovládání - žádný otěr protože náběh čepu je na plastové části

 


Komfortní hřibový čep s integrovaným výškovým seřízením

Zajišťuje snadné uzavření okna téměř bez otěru. Automaticky se přizpůsobuje při změně podmínek na rámu, např. při změně teploty.
 
Garantuje pokaždé optimálně nastavený uzavírací systém s dlouhou životností


Nůžky

 

Nezáleží na tom, zdali se jedná o okna nebo BD – kování TITAN AF zajišťuje jednodušší a komfortnější zavírání a vyklápění. Poskytuje větší komfort pro lehké a snadné zavírání i u velmi širokých křídel. Díky brzdící vložce je vedení do vyklopené polohy plynulé. V nůžkách je integrovaná pojistka proti klapání křídla vy výklopné poloze.Zvedač křídla
 
Garantuje lehké zavírání i po letech používání. Je možné ho integrovat do různých typů oken (obloukových nebo šikmých).


Panty

 

Vynikající design. Ochrana proti vysazení ve výklopné poloze. Panty jsou uloženy v plastových ložiskách, čímž je zajištěn nízký otěr. Integrovaná brda otáčení přes mnohohranný čep: ten lze nasadit ve třech polohách. Všechny šrouby jsou zakryty panty. Zavěšení křídla je možné v jakékoli poloze.


Štulpová převodovka

Zajišťuje standard v bezpečnosti a komfortu. Snadno ovladatelné i u velkých křídel a také u křídel s velkou odolností proti vloupáníLetní/zimní ventilace
 
Umožňuje Vám, abyste sami určovali polohu vyklopení okna podle roční doby a potřeb větrání.
 
Zmenšené vyklopení křídla v zimní větrací poloze snižuje zatížení vnějším hlukem, snižuje ztrátu energie větráním. Zmenšením úhlu vyklopení se nemůže déšť dostat až na vnitřní ostění. integrovaná přídavná pojistka zabraňuje samovolnému přivření vyklopeného okna, např. průvanem.
 
Dodatečné vybavení větráním na již zamontovaném okně s kováním je možné bez vynaložení velkých nákladů

 

Letní větrání
Křídlo je možné vyklopit do obvyklé výklopné vzdálenosti 160 mm - tím je umožněna dostatečná výměna vzduchu pro příjemné klima v místnosti i při malých rozdílech tlaku.  
Volitelné nastavení aktivované nebo deaktivované polohy je libovolně možné.
 


Zimní větrání
Pro zimní polohu větrání je ventilace aktivována jednoduchým způsobem - bez použití nástroje. Malá vzdálenost vyklopení cca 40 mm se nabízí obzvlášť pro podzimní a zimní měsíce a je dostatečná pro velkou výměnu vzduchu při velkých rozdílech tlaku.  
Díky omezené vzdálenosti vyklopení jsou minimalizovány tepelné ztráty vzduchu a tím i energetické náklady.

18. 10. Lukáš

Zítra: Michaela


http://www.othermholesovice.cz/index.php?nid=8162&lid=CZ&oid=1544622

Návštěvnost stránek

052909
paticka[3].jpg