Dřevěná okna, eurookna a dřevěné dveře - jistota tradice a zkušenosti

Dřevěná okna a dřevěné dveře to je poctivá klasika, které právem důvěřují celé generace. V současné době jsou dřevěná okna vyráběna z vícevrstvých lepených hranolů tzv. eurohranolů.

Všechna eurookna mají standardně hluboké uložení skla a přídavné těsnění na rámové okapnici, které potlačuje tvorbu kondenzátu spodní straně skel.
 
Oslovte nás Vaší  poptávkou, zdarma Vám okna zaměříme a připravíme cenovou nabídku. S našimi eurookny získáte kvalitní dřevěná okna s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a špičkovou povrchovou úpravou.


 
 
Nabízíme eurookna ve třech produktových řadách IV68, IV84 a IV94. Okna produktově doplňují čtyři výrobní řady dřevěných dveří, které jsou vhodné k nabízeným eurooknům.

Tvarová stabilita a špičkové tepelně izolační vlastnosti jsou důvody, proč je jsou eurookna mimořádně vhodná pro velké prosklené plochy. Posuvné systémy umožňují ideální spojení bytu se zahradou či terasou a jsou dnes již nepostradatelným prvkem moderních interierů.

Eurookna Vám přinesou domů luxus a léty prověřenou kvalitu.

 

Povrchová úprava dřevěných oken a dveří

Všechna vyráběná eurookna mají vícevrstvou povrchovou úpravu, která zajišťuje nejlepší ochranu dřevěných ploch vystavených povětrnostním vlivům. Systém ochrany je třístupňový.
Povrchová úprava je realizována na automatizované lince, včetně řízeného sušení v sušících tunelech. Tento postup zaručuje její stálou a prvotřídní kvalitu.

Hloubková impregnace
Vždy se nanáší se na jednotlivé díly, včetně rohových spojů, před zalisováním do hotových rámů a křídel. Aktivní složky, které pronikají do hloubky 2 mm a účinně chrání dřevo před působením vlhkosti, plísní a dřevokazných hub.
Barevný základ
Dává výsledný barevný odstín okna a zlepšuje vzhled povrchu. Zajišťuje také ochranu dřeva a optimální přilnavost finální vrstvy.

Vyplnění přiznaných spojů
Speciální pružný plnič zamezuje průniku vody do rohových spojů dřevěného okna.
Ochranná lazura
Jde o tvrdý, avšak elastický povrch okna, který významně prodlužuje jeho životnost. Ochranná vrstva eurookna odolává povětrnostním vlivům, ale také některým druhům chemických prostředků a mechanickému poškození.
 

Hranoly a dřeviny pro eurookna

 
Eurohranoly pro výrobu oken jsou lepeny speciálními voděodolným lepidlem. Vyrábějí se ve dvou typech provedení:
podélně napojované (cink) - na vnějších pohledových lamelách jsou viditelné spoje
podélně nenapojované (fix) - vnější lamely jsou bez spojů
Rozdíl mezi fixním a napojovaným provedením eurookna je výhradně estetický bez vlivu na kvalitu a mechanické vlastnosti hranolu. Hranoly z meranti a dubu jsou pouze ve fixním provedení.
Eurookna se nejčastěji vyrábějí ze smrku, borovice, meranti a dubu.

Smrk je vůbec nejčastěji používaná dřevina pro výrobu eurooken, jde o dřevo lehké, pevné a pružné, má výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti.
Borovice obsahuje více pryskyřice a má výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům, má typickou zvýrazněnou strukturu a kresbu dřeva. Je vhodná pro většinu odstínů lazur s výjimkou bílých a světlých odstínů.
Meranti je tropická dřevina s charakteristickým červenohnědým zbarvením. Okna z meranti jsou odolná proti povětrnostním vlivům i houbám a plísním, vyznačují se vynikající tvarovou stálostí.
Dub je tvrdá, těžká dřevina se značným množstvím tříslovin. Typickým znakem jsou mohutné dřeňové paprsky dobře viditelné na všech řezech.

18. 10. Lukáš

Zítra: Michaela


http://www.othermholesovice.cz/index.php?nid=8162&lid=CZ&oid=1544622

Návštěvnost stránek

052909
paticka[3].jpg